AZ2700-2A-110D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2700-2A-110D
Hersteller:
American Zettler
Beschreibung:
30A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 6.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 5.5 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2700
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC