AZ2701-2A-48DTF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2701-2A-48DTF
Beschreibung:
30A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 40 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2701
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC