AZ2702-2A-24DET
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2702-2A-24DET
Beschreibung:
30A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 60 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 300 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (DM) (2 Form X)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2702
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC