AZ2800-2A-277AE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2800-2A-277AE
Beschreibung:
RELAY EV CHG SOLAR DPST 40A 277V
Auf Lager : 97
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 14.4 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 5.96 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 55.4 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type EV Charging, Solar
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 25 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 277VAC
Must Operate Voltage 221.6 VAC