AZ2800-2C-12AE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2800-2C-12AE
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 340 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 8 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC