AZ2850-2A-220A5
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2850-2A-220A5
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 3.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 44 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2850
Operate Time 25 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 220VAC
Must Operate Voltage 176 VAC