AZ733-2C-12DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ733-2C-12DE
Hersteller:
American Zettler
Beschreibung:
12A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 43.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 275 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ733
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC