AZ8-1C-24DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ8-1C-24DEF
Hersteller:
American Zettler
Beschreibung:
POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ8
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC