AZ8-1CH-48DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ8-1CH-48DEF
Beschreibung:
POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 6 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 3.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Insulation Class F
Series AZ8
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC