B33364A3805J050
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B33364A3805J050
Beschreibung:
CAP FILM 8UF 5% 370VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 2.028" L x 1.240" W (51.50mm x 31.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CBB66
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 370V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 8 µF