B37940K5220J060
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B37940K5220J060
Beschreibung:
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37940K
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 pF