B37950K2392K062
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B37950K2392K062
Beschreibung:
CAP CER 3900PF 200V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37950K
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3900 pF