B37979N1180J054
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B37979N1180J054
Beschreibung:
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37979N
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 18 pF