B37981M1153K054
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B37981M1153K054
Beschreibung:
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37981M
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.015 µF