B37982N5473M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B37982N5473M000
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37982N
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.047 µF