B37985N5225M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B37985N5225M000
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37985N
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2.2 µF