B41041B7477M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41041B7477M
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41041
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF