B41550E9228Q000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41550E9228Q000
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 100V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.406" Dia (35.70mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.9 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 57mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41550
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms