B41554E5229Q000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41554E5229Q000
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 25V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.406" Dia (35.70mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.1 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41554
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22000 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms