B41560A9229M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41560A9229M000
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW
Auf Lager : 31
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22000 µF
Package Bulk
Impedance 6 mOhms