EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41580A7339M000
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 33000UF 20% 40V SCREW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$26.315
$26.315
10
$24.9299
$249.299
50
$21.46772
$1073.386
100
$20.082715
$2008.2715
500
$18.00516
$9002.58
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 3.217" (81.70mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.874" (22.20mm) |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Size / Dimension | 2.032" Dia (51.60mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 11 A @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 12mOhm @ 100Hz |
| Ratings | - |
| Series | B41580 |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 33000 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 13 mOhms |