B41691A5108Q7
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41691A5108Q7
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41691
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 55 mOhms