B41691A7278Q7
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41691A7278Q7
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 40V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia x 1.929" L (21.00mm x 49.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41691
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 8.7 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms