B41694A5188Q7
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41694A5188Q7
Beschreibung:
CAP ALUM 1800UF 25V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia x 1.142" L (20.00mm x 29.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 44mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41694
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 19 mOhms