B41789A5338Q001
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41789A5338Q001
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.614" (41.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.846" (21.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia (21.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 31mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41789
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 7.9 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 16 mOhms