B41821A7336M8
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41821A7336M8
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B41821
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF