B41821F4338M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41821F4338M000
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B41821
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF