B41828A6474M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41828A6474M
Beschreibung:
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41828
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.47 µF