B41851A4477M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41851A4477M000
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 8507
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 315 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 710mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B41851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF