B41851A6337M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41851A6337M000
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 410 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B41851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 330 µF