B41851F7338M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41851F7338M000
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series B41851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF