B41858C6827M001
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41858C6827M001
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 154mOhm @ 120Hz
Ratings AEC-Q200
Series B41858
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.799 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 32 mOhms