B41868W8477M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41868W8477M
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 280mOhm @ 120Hz
Ratings AEC-Q200
Series B41868
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF