B41887A5228M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41887A5228M000
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41887
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.66 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 18 mOhms