B41888C5398M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41888C5398M000
Beschreibung:
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 10kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.247 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3900 µF
Package Bulk
Impedance 16 mOhms