B41888C6107M006
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41888C6107M006
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 11970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 615mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 540 mOhms