B41888C6827M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41888C6827M000
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 51mOhm @ 10kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.957 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 46 mOhms