B41890A5477M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41890A5477M000
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 74mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series B41890
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.205 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 62 mOhms