B41890A7157M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41890A7157M
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 138mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series B41890
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 965 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 150 µF