B41895A6128M004
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41895A6128M004
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series B41895
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF