B41895C5278M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41895C5278M
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41895
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.49 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 32 mOhms