B41895G7158M002
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41895G7158M002
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41895
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.97 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 24 mOhms