B41896C5227M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B41896C5227M000
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 976mOhm @ 120Hz
Ratings AEC-Q200
Series B41896
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 680 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF