B43231A2108M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43231A2108M
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.26 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43231
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.053 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF