B43231C227M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43231C227M
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 315 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF