B43231D4187M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43231D4187M
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.86 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 180 µF