B43252C6686M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43252C6686M
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 360 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43252
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 68 µF