B43305B9277M60
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43305B9277M60
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.47 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43305
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 680 mOhms