B43305C5187M67
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43305C5187M67
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.27 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 750mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43305
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 180 µF
Package Bulk
Impedance 1.06 Ohms