B43455A4608M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B43455A4608M000
Beschreibung:
CAP ALUM 6000UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.638" (143.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12 A @ 100 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43455
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6000 µF